در دپارتمان بزرگسال کلینیک صلح درون، به ارائه خدمات جهت رفع مشکلات جنسی در روابط زناشویی پرداخته و در صورت عدم رضایت زوجین از آمیزش جنسی به سکس تراپی پرداخته می شود. 

آمیزش جنسی در زندگی زناشویی یکی از مهم ترین عوامل برای گرم نگه داشتن زندگی و بی شک یکی از مهم ترین عوامل در خیانت ها و ارتباط های نامشروع می باشد که در صورت عدم توانایی در سکس و عدم توانایی در ارضای جنسی همسر باعث می گردد تا رابطه زناشویی به سردی گراییده و چه بسا به خیانت و اتفاقاتی جبران ناپذیر ختم گردد . سکس تراپی، اغلب به عنوان ابزاری برای کمک به سرکوب کردن انواع مختلفی از انحرافات جنسی در نظر گرفته می شود. در این زمینه، از گذشته تا الان تغییرات زیادی صورت گرفته است و امروزه این رویکرد اغلب به افراد و زوج‌هایی که در جستجوی دستیابی به لذت جنسی بیشتری هستند توصیه می شود.

سکستراپیست و روان درمانگر متخصص در امر بهداشت روانی حرفه ای بوده و دوره های کامل روان درمانی را طی کرده و آموزش های لازم در امر مشاوره های جنسی را زیر نظر متخصصین سپری کرده است. مهارت کامل در امر مشاوره و روان درمانی و داشتن زمینه ای کامل در امر روانشناسی نکته ای بس حائز اهمیت در روند سکس تراپی بشمار می رود. از آنجایی که بسیاری از مشکلات جنسی ریشه در روابط اجتماعی و مشکلات شخصیتی افراد دارد، تنها یک روان شناس و یک روان درمانگر قادر به شناسایی و ارزیابی مشکلات فردی، اجتماعی و شخصیتی بیمار گشته و در حل آنها می تواند به وی کمک کند. از طرفی سکستراپیست می بایست به فیزیولوژی بدن و آناتومی ارگان های جنسی و عملکرد آنها احاطه کامل داشته و بتواند اختلالات روانی و بدنی را از هم تمیز داده، در رفع آنها به بیمار توصیه های لازم را به عمل آورد. لازم به ذکر است که آشنایی به زمینه های فرهنگی و اخلاقی و مذهبی هر جامعه از ضروریات بسیار پر اهمیت کار یک سکس تراپی می باشد چرا که نقد و بررسی اختلالات جنسی بدون در نظر گرفتن زمینه های فرهنگی و عقیدتی آن جامعه کاری عبث و غیرکارآمد به نظر می رسد.

درمان جو در مراجعه به روان درمانگر خود در حوزه سکس تراپی باید بتواند آزادانه و بدور از هرگونه محدودیت راجع به موضوع مورد نظر خود با او صحبت کند و مطمئن باشد که اطلاعات او محرمانه خواهد بود. در جلسات سکس تراپی، هیچگونه ارتباط بدنی بین درمانگر و مراجعه کننده وجود نخواهد داشت و انجام عمل جنسی در حضور درمانگر به هیچ عنوان انتظار نمی رود.

افرادی که تمایلی به رابطه جنسی نداشته، سکس دردناک دارند، به ارگام نمی رسند، نمی دانند از رابطه چه می خواهند و یا از رابطه با همسرشان لذت بیشتری را انتظار دارند، جزو افرادی هستند که هرچه زودتر باید به جلسات سکس تراپی ملحق گردند.