• 02122618001 - 02122618005

دکتر امیر مسعود رستمی

کلینیک دکتر امیر مسعود رستمی

دکتر امیر مسعود رستمی

روانشناس و روان درمانگر
عضو انجمن روانشناسی آمریکا
مدرس دانشگاه علوم و تحقیقات
کارشناس و مجری برنامه حال خوب
مولف و مترجم کتب روانشناسی
دارای پروانه تخصصی اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران


تلفن رزرو وقت مشاوره دکتر امیر مسعود رستمی

02122618001 - 02122618005 - 02126603804

آدرس کلینیک دکتر امیر مسعود رستمی

خیابان دولت | بلوار کاوه شمالی | ساختمان آکسا | واحد یک

بیوگرافی دکتر امیر مسعود رستمی

دکتر امیر مسعود رستمی در 25 اردیبهشت سال 1362 در تهران به دنیا آمد. او قبل از اخذ مدرک دیپلم، علاقه­ مند به بازیگری تئاتر می­ شود و فعالیت­های بازیگری خود را از حوزه هنری تهران با آثار رحیم بهبودی فر آغاز می­ نماید.
پس از گذراندن کلاس­های بازیگری زیر نظر رحیم بهبودی فر، اصفر همت، دکتر خاکی و با گذشت زمان و کسب تجربه، او با دکتر مهرداد رایانی مخصوص آشنا شده و در سال 1383 در نمایش "خانم سرگرد باربارا" به ایفای نقش می­پردازد.

دکتر امیر مسعود رستمی با مطالعه کتاب "چنین گفت زرتشت" اثر نیچه به روانشناسی علاقه­ مند شد و سر دوراهی بازیگری تئاتر و روانشناس شدن می­ ماند، که در این زمان صحبت­های دکتر مهرداد رایانی او را به این نتیجه رساند که نمی­توان در هر دو رشته درخشید.
او با مطالعه کتاب "توتم و تابو" اثر زیگموند فروید به این نتیجه رسید که فقط باید روانشناس شود، در نتیجه در کنکور سال 1385 شرکت نموده و در رشته روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن پذیرفته می ­شود.

شروع دانشگاه

هنوز چند روزی از آغاز ترم اول دانشگاه نگذشته بود که متوجه شد که بهترین انتخاب زندگی خود را انجام داده است. او در همان ترم با دکتر سیامک نقشبندی استاد درس روانشناسی عمومی و آمار توصیفی آشنا شد و در آن زمان دکتر نقشبندی چندین سال بود که با بیماری تومور مغزی در حال مبارزه بود؛ دکتر امیر مسعود رستمی آن زمان فهمید که می­شود با داشتن یکی از بدترین و سخت­ترین بیماری­ها همچنان امیدوار و با انگیزه به زندگی ادامه داد و امید آخرین چیزی است که از ما می­ گیرند.
رابطه استاد و شاگردی و کسب دانش برای او حدود 3 سال ادامه داشت تا اینکه در سال 1388 دکتر سیامک تقشبندی دار فانی را وداع گفت و این یکی از سخت­ترین رویدادها برای وداع شاگرد از استادش بود. درس­ها و رفتارهای دکتر نقشبندی اثر خود را بر شاگردش گذاشته بود و او توانست در مقطع کارشناسی خوش بدرخشد.

دکتر امیر مسعود رستمی مقطع کارشناسی روانشناسی را با کسب رتبه اول و عنوان دانشجوی نمونه به اتمام رساند و در سال 1389 وارد مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی شد. در ابتدای مقطع کارشناسی ارشد او با مترجم و مولف برجسته آثار روانشناسی جناب آقای دکتر مهرداد فیروزبخت آشنا شد. ارتباط آنها آنقدر عمیق شد که روابط خانوادگی هم جزئی از آن می­شود.

دوستی و رفاقت (در اصل شاگردی و کسب دانش) با مهرداد فیروزبخت، دکتر امیر مسعود رستمی را با نظریه آلبرت آلیس آشنا کرده و انها ساعتها به بحث و گفت و گو، دیدن فیلم، بحث در مورد رویکردهای رواندرمانی مختلف مشغول بودند. پس از بحث ها و گفت و گوهای طولانی و تکرار جمله معروف اپکتوس فیلسوف ..... که این رویدادها نیستند که حال شما را خراب می کنند، بلکه این نحوه نگریستن به آن رویدادهاست که حال شما را خراب می کنند.

او از بین تمامی رویکردهای رواندرمانی، رفتار درمانی عقلانی-هیجانی را بعنوان رویکرد اصلی خود انتخاب نمود. دکتر امیر مسعود رستمی این بار هم موفق به کسب رتبه اول و کسب عنوان دانشجوی نمونه مقطع کارشناسی ارشد شد و در خلال همین سالها دوبار متوالی به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی شناخته شد


مقطع دکترا

دکتر امیر مسعود رستمی در سال 1392 وارد مقطع دکترای تخصصی روانشناسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران شد و از همان سال به عنوان مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن انتخاب شد و در طول سال ها به تدریس درس هایی از قبیل روانشناسی شخصیت، روانشناسی اعتیاد، مبانی مشاوره و راهنمایی، روانشناسی یادگیری و ... پرداخت. فعالیت های رسانه ای دکتر امیر مسعود رستمی از همان سال 1392 با برنامه جیوگی و برنامه نما دو در شبکه دو سیما شروع شد تا اینکه به عنوان کارشناس معرفی تازه های کتب روانشناسی به برنامه حال خوب شبکه سلامت دعوت شد.
دکتر امیر مسعود رستمی پایان نامه خود را برروی سبک های مقابله با استرس در بیماران مبتلا به سرطان، ام.اس و افراد سالم کار کرد و توانست از تجربیات دکتر حسن احدی و دکتر علی دلاور به عنوان استاد راهنما و مشاور استفاده کند که نتیجه اش چاپ دو مقاله ISI از آن شد و همچنین به عنوان سخنران به دانشگاه لاپینزا ایتالیا دعوت شد.

در خلال این سال ها او توانست با دکتر ساعد احمدی کتاب "روانشناسی اعتیاد براساس DSM-5" را تالیف کند که این کتاب در خیلی از دانشگاه های ایران به عنوان منبع درسی روانشناسی اعتیاد استفاده می شود. از دیگر فعالیت های مهم آن سالها می توان به پیشنهاد دکتر خدیجه ابوالمعالی برای ترجمه کتاب "یادگیری زندگی باهم" اشاره کرد که این کتاب یکی از مهمترین کتاب های آموزش زندگی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب مختلف با یکدیگر است.
این کتاب زیر نظر سازمان جهانی یونسکو و یونیسف بوده که به بسیاری از زبان های دنیا ترجمه شده است. او در دوره دکتری توانست از تجربیات اساتید گرانقدری از جمله دکتر خدیجه ابوالمعالی، دکتر فریبرز درتاج، دکتر حسن احدی و دکتر کیانوش هاشمیان استفاده نماید
.

دکتر امیر مسعود رستمی در برنامه چهارشنبه های حال خوب به معرفی جدیدترین و کاربردی ترین کتاب های روانشناسی موفقیت پرداخت و همچنین در برنامه پنجشنبه های حال خوب یه معرفی تازه های کتب تعلیم و تربیت کودک و نوجوان اختصاص داشت. آشنایی با دکتر میلاد اسلام زاده یکی دیگر از نقاط عطف زندگی دکتر رستمی بوده به طوریکه میلاد اسلام زاده توانست عشق کهنه بازیگری او را این بار در غالب مجری گری برنامه زنده حال خوب بیدار و شکوفا کند. او از آبان ماه 1397 به عنوان مجری برنامه حال خوب برگزیده شد.

دکتر امیر مسعود رستمی عمده فعالیت های درمانی خود را به مشاوره طلاق، مشاوره ازدواج، خیانت های زناشویی، زوج درمانی، افسردگی و مدیریت خشم و عصبانیت و نیز مقابله با استرس و اضطراب اختصاص داده است.

دکتر امیر مسعود رستمی هم اکنون عضو رسمی انجمن روانشناسی آمریکا، عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن روانشناسی خانواده ایران بوده و دارای پروانه فعالیت حرفه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران و همچنین سازمان بهزیستی استان تهران می باشد.

تخصص های دکتر امیر مسعود رستمی

مشاوره و روان درمانی تخصصی در زمینه های:

زوج درمانی

خیانت های زناشویی

خانواده درمانی

مشاوره طلاق

مدیریت خشم و پرخاشگری

اختلالات افسردگی، خودکشی و ...

رزومه علمی دکتر امیر مسعود رستمی

کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

دکتری تخصصی روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

موفقیتهای علمی دکتر امیر مسعود رستمی

کسب عنوان دانشجوی نمونه كارشناسی در رشته روان‌شناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن در سال 1389

كسب رتبه اول مقطع کارشناسی در رشته روان‌شناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن در سال 1390 با معدل18/56

کسب عنوان دانشجوی نمونه كارشناسی ارشد در رشته روان‌شناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن در سال 1391

كسب عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در سال 1391

كسب عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در سال 1392

رزومه پژوهشی دکتر امیر مسعود رستمی

1 1391 مجله دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بررسی اثر الکترومغناطیس‌تراپی در درمان بی‌خوابی به روش کارآزمایی بالینی
2 1392 فصلنامه اعتياد پژوهی سوءمصرف مواد پيش‌بينی راهبردهای مقابله با استرس بر اساس ويژگی های شخصيتی وابستگان مواد محرك
3 1392 فصلنامه پژوهش اجتماعی مقايسه جو خانواده دختران فراری و غيرفراری 20-12 ساله
4 2013 EUROPEAN ONLINE JOURNAL OF NATURAL AND SOCIAL SCIENCES PREDICTION OF GENERAL SELF-EFFICACY OF ALLAMEH TABATABAEI UNIVERSITY STUDENTS BASED ON THEIR LIFE QUALITY
5 2013 SWITZERLAND RESEARCH PARK JOURNAL ANTICIPATING PERSONAL GROWTH INTENTIATIVE OF STUDENTS OF ALLAME TABATABA’I UNIVERSITY BASED ON THEIR LIFE QUALITY
6 2013 PROCEDIA-SOCIAL AND BEHAVIORAL JOURNAL COMPARISON OF THE COPING STYLES OF MULTIPLE SCLEROSIS(MS) PATIENTS AND NORMAL INDIVIDUALS
7 2013 Procedia-Social and Behavioral Journal Comparison of the Coping Styles of Cancer Patients and Normal Individuals
8 2014 Advances in Environmental Biology  Effectiveness of Music Therapy on Self-Esteem In Patients With Multiple Sclerosis

شرکت در همایش های دکتر امیر مسعود رستمی

همایش های ملی:

1 1387 همايش ملی آسيب‌شناسی روانی و اجتماعی نقش روابط اجتماعی در بهداشت روان
2 1387 همايش ملی روان درمانی و مشاوره نقش موسيقی در روان درمانی
3 1387 همايش ملی روان درمانی و مشاوره تلفيق دين و روان‌شناسی در درمان
4 1388 دومین کنگره سراسری هنر درمانی در ایران نقش موسیقی در نگرش به مرگ در سالمندان
5 1388 همایش ملی روان شناسی و مشاوره اثربخشی استفاده از واقعیت مجازی در روان درمانی
6 1394 سومین همایش ملی روانشناسی و علوم رفتاری مقایسه کیفیت زندگی و خودکارآمدی عمومی در بین دانشجویان معتکف و غیرمعتکف

 

همایش های بین المللی:

1 1391 نهمين كنگره بين المللي ام اس ايران اثر بخشی درمان شناختی رفتاری به شیوه گروهی بر سلامت و نگرش نسبت به مرگ بیماران مبتلا به مولتيپل اسكلروز (MS)
2 2013 2nd Cyprus International Conference on Educational Research Prediction of Marital Satisfaction based on Perfectionism
3 2013 The 5thWorld Conference on Educational Sciences Predicting Marital Satisfaction Based on Spiritual Intelligence
4 1394 اولین همایش بین­المللی و دومین همایش ملی پژوهش های نوین در علوم انسانی مقایسه کیفیت زندگی، اقدام برای رشد شخصی و خودکارآمدی عمومی در دانشجویان معتکف و غیرمعتکف

تالیف و ترجمه کتب روانشناسی  دکتر امیر مسعود رستمی

تالیف کتاب روانشناسی اعتیاد براساس DSM-5 در سال 1392

ترجمه کتاب یادگیری زندگی باهم در سال 1395

سوابق تدریس دکتر امیر مسعود رستمی

 

1 روان­شناسی معرفت شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
2 روان­شناسی یادگیری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
3 روان­شناسی مرضی کودک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
4 روان­شناسی اعتیاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
5 مباحث اساسی در روان­شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
6 اصول مشاوره و راهنمایی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
7 روان­شناسی شخصیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

سوابق کاری دکتر امیر مسعود رستمی

 

1 1392 سابقه کار و فعالیت در کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی پیام مهر به مدت یک سال، زیر نظر سازمان نظام روان شناسی جمهوری اسلامی ایران
2 1393 کارشناس برنامه کودک، مادر، تندرستی در شبکه سلامت با موضوع اختلالات یادگیری
3 1394 کارشناس برنامه نما2 در شبکه دو سیما با موضوع سلامت و بهداشت روانی
4 94-1393 سابقه کار و فعالیت در کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی افرا به مدت یک سال و نیم، زیر نظر سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران
5 1394 برگزاری کارگاه ­های تخصصی اختلالات جنسی
6 1394 برگزاری کارگاه­ های تخصصی اختلالات شخصیت
7 1394 برگزاری کارگاه ­های تخصصی کژکاری­ های جنسی
8 1394 برگزاری کارگاه­ های تخصصی بهداشت روانی برای خانواده ­ها
9 1394 عضو کمیته علمی و داوری نخستین کنفرانس بین­ المللی روان­شناسی و علوم تربیتی
10 1394 عضو کمیته علمی و داوری اولین همایش علوم انسانی اسلامی
11 1394 عضو کمیته علمی و داوری اولین همایش ملی راهکارهای توسعه وترویج علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و آموزش در ایران
12 1394 عضو کمیته علمی و داوری کنفرانس ملی آموزش و توسعه منابع انسانی
13 1394 عضو کمیته علمی و داوری اولین کنگره بین­ المللی انسان­ شناسی و علوم سیاسی (توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی)
14 1394 عضو کمیته علمی و داوری اولین کنفرانس سراسری تحول و نوآوری در علوم انسانی