[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”orion_image_w”][/siteorigin_widget]
 

دپارتمان بزرگسال صلح درون بهره گیری از مجرب ترین مشاوران و روانشناسان در حوزه خانواده به ارائه خدمات مروبط به مشاوره ازدواج می پردازد.مشاوره ازدواج مرکز مشاوره صلح درون به زوجین کمک می کند تا به شناخت بهتری نسبت به همسر خود دست یابند و عاقلانه تر برای زندگی مشترک آینده خود تصمیم گیری نمایند.

مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی گوید که این کار را بکنید یا نکنید، وظیفه روانشناس در مشاوره ازدواج آگاه کردن است. روانشناس می گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید.

مشاوره قبل از ازدواج اگر بر اساس معیارها و شرایط مناسب انجام شود و فرد مشاوره دهنده از آگاهی و اطلاعات کافی برخوردار باشد، به دو طرف کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین دو نفری که برای مشاوره مراجعه می کنند، باید با صداقت کامل مسائل خود را با روانشناس در میان بگذارند.

در واقع روانشناسان با استفاده از تعاریف و فرمول های علمی و بررسی مولفه های تاثیرگذار در ازدواج، مسائل پیش روی جوانان را به آنان یادآوری و درصد موفقیت یک ازدواج و ریسک های آن را گوشزد می کنند. روانشناسان حرفه ای هیچ گاه اطلاعات خصوصی افراد را در اختیار طرف مقابل نمی گذارند بلکه دو طرف را متوجه تناقض ها می کنند، بنابراین بهتر است جوانان قبل از ازدواج از مشاوره روانشناسان حرفه ای حوزه خانواده در کلینیک صلح درون کمک بگیرند.

اهمیت مشاوره ازدواج

اهمیت مشاوره ازدواج زمانی مشخص می شود که به این نکته توجه داشته باشیم انسان ها از یکدیگر شناخت کافی ندارند، بنابراین به منظور دستیابی به این شناخت برای ازدواج به کمک مشاور نیاز داریم. محققان معتقدند که مشاوره قبل از ازدواج آن قدر اهمیت دارد که انسان برای آن وقت زیادی بگذارد. بنابراین یک مشاور حاذق می تواند به فرد در انتخاب احسن کمک کند. 

در مشاوره ازدواج به دو فرآیند توجه می شود؛ اول این که فرد بداند برای ازدواج آمادگی دارد یا نه و بعد از طرف مقابل شناخت کافی داشته باشد. فرد برای این که بداند آمادگی ازدواج دارد یا نه، می تواند از مشاور کمک بگیرد. فردی آمادگی ازدواج دارد که تعهد پایدار داشته باشد، یعنی برای فردی که وارد زندگی او شده است بار نباشد، زندگی بالنده ای داشته باشد، باعث آرامش وی شود، سرعت حرکت او را به سمت تعالی و پیشرفت بیشتر کند و اگر چنین نباشد، در واقع ازدواج تنها برای رفع بخشی از نیازها خواهد بود که به فرد برای پیشرفت و تعالی کمک نمی کند. بنابراین برای این که فرد میزان آمادگی خود را برآورد کند می تواند از مشاور حاذق در این حوزه کمک بگیرد. مشاور باید درباره موضوعات مختلف اطلاعات کافی داشته باشد و مولفه ها را بر اساس اهمیت آن بررسی کند. در مشاوره قبل از ازدواج دو عامل آمادگی و آشنایی مهم است.

برای بسیاری از افراد یک یا تعدادی از ملاک های کم اهمیت محور توجه قرار می گیرد و در صورتی که باید به مجموعه عوامل توجه کرد، بنابراین در مشاوره قبل از ازدواج مجموعه عواملی که یک فرد باید به آن توجه کند، بررسی می شود.

[siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
تیم مشاوره ازدواج در کلینیک صلح درون از مجرب ترین و معروف ترین روانشناسان در حوزه خانواده و ازدواج تشکیل شده است که سال ها سابقه درخشان در مشاوره خانواده و ازدواج دارند.
از اعضای تیم مشاوره ازدواج کلینیک صلح درون می توان به آقای دکتر امیر مسعود رستمی، خانم دکتر ندا رحیمی، خانم دکتر مارال طوافی، آقای دکتر بهزاد علی گوهری و … اشاره کرد.
[siteorigin_widget class=”orion_team_w”][/siteorigin_widget]